top of page
Sahne Koltuklu

HAKKIMIZDA

Göztepe Oda Tiyatrosu Melis Yılmaz tarafından Ekim 2018’de kuruldu.  Mekanın tatlı bir hikayesi var.  Göztepe ‘de sıradan bir mahallenin sıradan bir apartmanın altı. Tiyatroya dönüşmeden yaklaşık 4 yıl önce Melis’in babası Ressam Murat Yılmaz burayı kendine resim ve sanat atölyesi olarak hazırladı. Daha sonra baba kız birlikte bu sanat atölyesini paylaşma ve birbirlerine sanatsal destek vermek için sahneyi kurdular.  Önce Ocak 2018’de İpsiz Kukla Drama Atölyesi faaliyete girdi. Hali hazırda hala bir resim sergi salonu&atölyesi, drama atölyesi ve tiyatro sahnesi aynı mekan içerisinde yer alıyor.

 

Göztepe Oda Tiyatrosu sanatın her dilinin içinde var olmasını önemseyen bir mekan. Dolayısıyla da ilk sezonundan itibaren sadece tiyatro oyunları ve eğitimler ile var olmak yerine; konser grubu, opera ekibi ve çeşitli etkinliklerle faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Düstur olarak her şeyin “profesyoneli ile işbirliğini” benimseyen bir anlayışı var.

 

Sahne teknik bilgileri; 40 seyirci kapasiteli, ters İtalyan şeklinde bir sahneye sahip.  Oturma düzenimiz opsiyonel olup oyunlarda ve etkinliklerde gerek görüldüğünde numaralı hale getirilmektedir.

bottom of page